Orwell: 2+2=5
Raoul Peck Frankrijk, VS 2025 119 min.
Een ontnuchterende spoedcursus rond Orwelliaans machtsmisbruik: vertrekkend vanuit de gedachtenwereld van een doodzieke George Orwell die in 1948 in de ongerepte natuur werkt aan zijn meesterwerk '1984' onderzoekt dit prikkelende documentaire-essay de wereld van nu. Een alarmerende, uiterst relevante en visueel indrukwekkende documentaire van Raoul Peck die eerder een Oscarnominatie kreeg zijn documentaire I Am Not Your Negro. Een beklemmende schreeuw om lucht van een verstikkende samenleving.
KOOP TICKETS
Met een voice-over van de Britse acteur Damian Lewis duikt Raoul Peck in de gedachtewereld van George Orwell die kort voor zijn dood werkt aan '1984', zijn meesterwerk over een op angst drijvende totalitaire staat onder dictator Big Brother.
Visueel put Peck uit beelden van verfilmingen, documentaires en historische beelden van Orwell en zijn werk en combineert hij dit met hedendaagse nieuwsbeelden. Hij laat deskundigen aan het woord over hoe moderne technologie de vrijheid en menselijke waardigheid bedreigt met ongebreidelde dataverzameling, surveillance, gedragsbeïnvloeding, sociale media die angst aanwakkeren en haat zaaien. Of hoe de menselijkheid langzaam maar zeker verdwijnt.
Thema's
Filosofie Kritisch denken Maatschappij en opvoeding Politiek
Credits
Regisseur
Raoul Peck
Cinematografie
Benjamin Bloodwell
Sales
Siegfried Moens
Meer info
Gesproken talen
Engels
Ondertiteling
Nederlands
